Jaką wagę kuchenną nabyć? Co jest istotne? Na jakie kwestie zwracać uwagę?

Na rynku jest rzeczywiście wielki wybór wag, każda waga ma swoje wady i zalety. Jak jednak wybrać najlepszą, tego typu, jaka będzie spełniała najważniejsze wymogi?


Najbardziej ważne to zdecydować się, czy chcemy wagę mechaniczną czy elektryczną.
napój
Napisane przez: metoc


Woda
Napisane przez: Jaidi Amal
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Mechaniczna to waga tradycyjna, jest bardzo znana i wykorzystywana od bardzo dawna. Ma jednakże znaczącą wadę, jaka przeszkadza w zwykłej pracy. Jest dość niedokładna, ponieważ może się pomylić nawet o 20 g. Tymczasem elektroniczna waga to zupełnie lepsza klasa, bo myli się jedynie o 1-2 g. Dokładność jest niezwykle istotna, tak więc jak to jest dla nas najbardziej istotne to nie powinniśmy się zbyt długo namyślać - elektroniczna waga.


To istotne w wielu sytuacjach, a zwłaszcza już jak robimy posiłki dla osób cierpiących na cukrzycę tu nie można się zbytnio namyślać. Nie dziwi więc, iż wagi elektroniczne wypierają z rynku modele tradycyjne, ponieważ są bardziej niezawodne, no i zdecydowanie prostsze w obsłudze.

Zajrzyj na moje łącze (http://www.efematic.pl/) - tam czeka na Ciebie nowa porcja super postów. Nie odkładaj tego na później! Będzie świetnie, jeśli napiszesz swą opinię.

Na pewno łatwo przeczytać z nich uzyskany pomiar, jaki widzimy na wyświetlaczu. Wagi tego typu są zasilane na baterie (moja strona), więc musimy pamiętać o ich wymianie, bo jedynie naładowane baterie pozwalają na uzyskanie prawidłowego pomiaru.


Gdy kupujemy wagę trzeba wiedzieć, do czego nam będzie służyła. Kiedy będziemy odmierzać składniki, których waga wynosi mniejszą wartość niż 1 kilogram, to jak najbardziej zakupimy inny model, niż wtedy, kiedy będziemy ważyć warzywa lub owoce na przetwory.
W ofercie dostać jesteśmy w stanie wagi o różnym max. obciążeniu, ich wartość wynosi od jeden do pięciu kilogramów. Pomyślmy dokładnie jakiego modelu potrzebujemy, żeby wybrać jak najlepiej - Wagi Wielkopolska.
2019/01/23, 07:30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.