Dlaczego łańcuch zrywkowy jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż lina?

Najtrudniejszą i najkosztowniejszą częścią transportu drzewa jest jego zrywka. W czasie przeprowadzania tej pracy stosuje się m.in. specjalistyczne łańcuchy, jakie powinny być tak skonstruowane i wytworzone, żeby uniemożliwiać ich zsuwanie się z drewna.


usterki
Zainspirowane przez: pixabay.com


W tym celu wykorzystuje się łańcuch zrywkowy, który może mieć przeróżne typy. Jedną z popularniejszych jest klasa 8, czyli taka, jaka tyczy się łańcucha o szerokości ogniwa równej 8 milimetrów. Poza wymienioną grubością lub długością, taki łańcuch ma przeróżne inne parametry, przykładowo siłę zrywającą czy dozwolone obciążenie. Do tego typu łańcucha przymocowywany jest ponadto zamek ślizgowy, jaki dzięki odpowiedniemu, wymodelowanemu kształtowi może gwarantować pewne mocowanie - https://www.arapneumatik.pl/k-268-szybkozlaczki-rectus-serii-26ka-dn-7-2-super-promocja - łańcucha. Te natomiast są o wiele korzystniejszym wyjściem niż linki, ponieważ zapewniają znacznie większą żywotność. W odróżnieniu od lin, łańcuchy zrywkowe są wyprodukowane ze stali stopowych, które mają bardzo dobre parametry, wyjątkowo jeżeli chodzi o zrywanie - są gotowe na obciążenia rzędu paru ton. Inaczej mówiąc tego typu łańcuchy gwarantują bardzo duży poziom bezpieczeństwa. Są przy tym relatywnie lekkie.


Więcej tekstów

O suszeniu i przechowywaniu ziół

aut
Napisane przez: Dylanlspangler
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Ziela w ogrodzie to powszechny widok, podobnie jak ziela na balkonie. Wielu z nas nie wyobraża sobie dań bez dodatku własnymi rękoma wyhodowanych ziółek.


Dzięki nim smak przygotowywanych potraw jest jeszcze bardziej przyjemny dla podniebienia.


LED
Napisane przez: Glen Wallace
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Jest to ważny czynnik, ponieważ łańcuchy (idź do serwisu) zrywkowe są również używane jako element wyciągarki łańcuchowej. Te natomiast są urządzeniem, jakie służą między innymi do wciągania różnorodnych towarów przy przykładowo wyprowadzkach.


Takie wciągarki należy przetransportować na dane piętro, a ciężki łańcuch tę czynność by komplikował. Następną zaletą tego typu łańcucha jest jego niska cena, jaka może wynosić tylko kilkadziesiąt złotych za 1 mb.
2019/01/29, 16:37
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.