Troszcz o maszyny, które wykorzystujesz w twojej działalności

Jakość oraz rezultat wykonywanej działalności zależy bardzo od maszyn, w których poszczególne fragmenty są najważniejsze, więc warto dbać o ich stan.


lemiesze
Napisane przez: Tabal
Zainspirowane przez: Tabal


dom - malunek
Napisane przez: Senado Federal
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Więcej tekstów

Gięcie stali jest możliwe już na terenie huty

stal
Napisane przez: Frerk Meyer
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Bardzo często wykorzystujemy z materiałów wykonanych ze stali, są to różnego typu krzesła, szafki na rzeczy, szafy na narzędzia, ale także zjawiają się takie materiały, gdzie wykorzystywana jest blacha trudnościeralna, a okazują się to przede wszystkim części do koparek, kruszarek czy spycharek, a zatem sprzętów, gdzie elementy stalowe muszą być bardzo wytrzymałe.


Nie obędziemy się bez nich w gospodarce, na budowie, przy wyrównywaniu terenów, czy odśnieżaniu dużych ulic. A mowa o twardych lemieszach, które znajdują się w dolnych partiach: pługa, spychacz, ładowarek, buldożerów, wiertnic. Bardzo ważne jest, żeby lemiesze, z które używamy, zrobione były z dobrej i odpornej na ścieranie stali. Gdyż jeśli przykładowo będziemy orać rolę i nasz pług natrafi na wielki kamień, to słabej jakości stal może się uszkodzić lub nawet pęknąć. Dlatego istotne jest, żeby do właściwej działalności dobrać stal o uzasadnionej twardości. Z kolei wybierając lemiesze do dużych pługów śnieżnych należy dbać, by były wykonane ze stali odpornej na minusowe temperatury.


surowiec
Napisane przez: David J
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Aktualnie w internecie wyszukamy bardzo dużo lemieszy rzetelnych producentów. Kupując lemiesze doszperamy się nawet takich z samoostrzącym się profilem.

Zainteresowały Cię istotne informacje (http://arapneumatik.pl/k-21-przekladnie-slimakowe-zaworowe-rotork) podane w tym artykule? Bardzo przyjemnie zatem będzie nam dzielić się z Tobą następnymi notkami. Czekamy na ocenę!

Trzeba wyostrzyć również uwagę na dziób lemiesza, ponieważ jego właściwy profil (wypróbuj ofertę kształtowników zimnogiętych http://aner.com.pl/kategorie/ksztaltowniki-zimnogiete) może wpłynąć nie tylko na dokładniejsze spychanie, czy zakopywanie się w ziemię, lecz także na zminimalizowanie zużycia paliwa i mocy waszej koparki, czy traktora.


Na odporność tej stalowej części wpływa także waga sprzętu, więc należy ją dobrze dobrać.


Troszcz się o sprzęty, którymi pracujesz i kupuj te korzystniejszej jakości, a będziesz uradowany ze swojej roboty.
2019/01/28, 07:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.