W jaki sposób być przygotowanym na start roku w szkole?

Twoja pociecha wybiera się do szkoły? Czy wszystko już kupione? Nie zapomniałaś o niczym? Piórnik, zeszyt i notes dla dziecka, notatnik, długopis, naklejki, flamaster, i jeszcze klej i nożyczki dla dzieci. Prawdą jest, że to tylko jedna kwestia, a co z pozostałymi? Pytasz się z ciekawością o co chodzi? Nie możesz zapomnieć o przygotowaniu mentalnym i psychicznym twojego dziecka. Rozpoczęcie szkoły to dla niego wręcz rewolucja, nawet jak się cieszy, że to już, to możesz mieć pewność, że problemy pojawią się szybciej, niż myślisz.
coach biznesowy w trakcie zajęć
Napisane przez: Deb Nystrom
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Nietrudno się dziwić, że takie sytuacje mają miejsce. Nasze dziecko (zobacz również TZA w szkole terapeutycznej) nagle zrywa kontakt z prawdziwym dzieciństwem, beztroską, aby wejść w tryb wykonywania obowiązków, oraz nauki. Co prawda, zajęcia w pierwszych klasach nie są jeszcze jakieś weryfikujące, ale tylko z z naszego rodzicielskiego punktu widzenia, dla dziecka bowiem to wielki świat. Poznawanie literek, Poznawanie liczenia, malowanie, rysowanie, nowe dzieci, miejsca, nowe emocje, to wszystko wielka dawka dla twojej pociechy.
Jak się zachować? Staram się przed tym pierwszym dniem w szkole nie pokazywać swojego zdenerwowania. Wiadomo, że będzie To wzbudzać emocje w Tobie, ale możesz być pewna, nie tylko ty odczuwasz taki stres, już w szkole spotkasz innych równie spiętych rodziców, co ty, więc napięcie zaraz spadnie (notatniki szkolne). Wystarczy krótka wymiana zdań, wymiana opinii i doświadczeń, wspomnienia swojego pierwszego dnia w szkole, a wszystko, całe napięcie powoli opadnie. Zejdzie to też z Twojego dziecka, kiedy pozna nowych kolegów i zobaczy, że dzieci te są podobne do niego. Nawet, jeśli w domu się trochę obawiał to teraz zobaczy, ze szkoła (sprawdź dostępne pomoce naukowe dla dzieci) jest dość fajnym miejscem.


Więcej tekstów

Wrzesień niebawem. Szkoła żydowska – czy to najlepszy typ?

zajęcia w szkole
Przy pierwszym kontakcie szkoła żydowska w ogóle nie różni się od osiedlowej podstawówki, do jakiej można zapisać siedmiolatka. Szkoły takie zostały założone z dotychczasowego braku miejsca, w którym uczniowie będą mogli poznawać żydowską spuściznę.


Zresztą, postaw się w sytuacji twojej pociechy i odnieś to do siebie w dorosłym życiu (nożyczki na plastykę). Nikt nie ma skóry słonia, wiec nieważne czy zmieniasz pracę, czy wychodzisz na randkę, zawsze czuć niepokój, jak to będzie, jak to się ułoży, czy zostanę zaakceptowana, czy dam radę? Te wszystkie zasadne pytania, z tym że my, dojrzali ludzie potrafimy je lepiej wyartykułować niż dziecko. Ono może się czegoś się bać, lecz niewspółmiernie reagować. Przecież dziecięca wyobraźnia nie zna granic. Warto zachować spokój i pokazać dziecku, że to zupełnie normalna sytuacja.
2019/08/03, 07:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.