Co to okazuje się być blacha trudna do starcia pod nazwą Hardox oraz jakimi właściwościami się charakteryzuje?

Czy wiesz, iż do budowy różnych urządzeń należałoby używać specjalne materiały? Chodzi o to, że np. maszyny rolnicze mają posłużyć nam w trudnych przecież warunkach poprzez niemało wiosen.
Przeto też tego typu przykładowo koparka powinna posiadać tak zwaną łyżkę, w której blacha - wróć - musi zostać odporna na różne wierzchnie zmiany.


Jak to się robi? Więc idzie tutaj o jakość blachy, z której dany element został w przeszłości wytworzony. Funkcjonuje np. teoria, wg jakiej ogromny okręt pasażerski pod nazwą Titanic zatonął ok. 100 lat temu m.in. akurat z powodu nie za bardzo niemałej jakości metalu, z którego zostało wykonane poszycie statku. Żeby więc zapobiegać jakiejś możliwej tragedii, do budowy różnych maszyn konstrukcyjnych albo przykładowo rolniczych stosuje się tak zwaną blachę trudno ścieralną Hardox. Należałoby tutaj nadmienić, iż są jej różne rodzaje z powodu przykładowo na jej grubość. Odmienną albowiem stosuje się w przypadku łyżek w koparce, a odmienną w przypadku przykładowo burt w tego typu pojazdach jak statki.


Logotyp producenta sprężyn Vanel
Napisane przez: Vanel
Zainspirowane przez: http://www.vanel.com


Należałoby także powiedzieć, iż taka blacha trudno ścieralna cechuje się bardzo właściwą klasą wykonania, poprzez co można posiadać pewność, że wytrzyma trudy powiązane z jej eksploatacją. Mimo swej bardzo dużej odporności blacha (odkryj stronę) Hardox jest bardzo prosta w możliwej obróbce przez np. cięcie lub frezowanie.
Warto również wspomnieć, że nazwa Hardox jest zastrzeżonym znakiem produktowym, co sprawia, że nie można by jej używać w związku z pozostałymi tego typu materiałami.
2018/07/04, 15:19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.