Zasłanianie okienek - czyli, roleta przeciwko jej starsza wersja - żaluzja

Wewnątrz jakim okresie czasu rządziły żaluzje? Co było charakterystyczne w ich mechanizmie? Z czego były cząstki owego mechanizmu? A co z roletami? Jakie powstały ich odmiany oraz jakie mają w posiadaniu zadanka? Dlaczego nadal persony kupują żaluzje, mimo że rolety w widoczny sposób je "po wygryzały" z pozycji? To wszystko oraz jeszcze bardziej dużo dowiesz się ze środka naszego nowego - świeżo co wydzierganego - felietonu!
środowisko
Napisane przez: ATLAS
Zainspirowane przez: ATLAS


Jeszcze w latkach 90-tych już minionego wieku na naszych oknach królowały żaluzje, które to wedle naszych własnych upodobań, można było po ustawiać tak, aby przepuszczały, albo płyta grzejna też Nie przepuszczały światła. Każdziutki urodzony wewnątrz tamtych latach zapewne pamięta, jak często kręcił na boki mechanizm otwierający oraz który zamykał żaluzje, i jak często również "ukręcało się go", przełamując lub wykręcając go tak, że trzeba było zamieniać części, które to zwykle były po prostu z plastiku. Wtedy na horyzoncie pokazały się rolety, które w pewien sposób wygryzły żaluzje, które obecnie mocniej bywają kupowane ze względy na to jak wyglądają, gdyż umieją dodać pomieszczeniu niepowtarzalny atmosferę. Powracając jednakże do rolet - istnieje ich kilka odmian: roleta transparentna (przepuszcza światło); roleta w połowie zaciemniająca; roleta która reguluje dopływ światełka, a także typowo zaciemniająca.
Wszystkie te rolety mają w posiadaniu niewiarygodnie przeróżne barwy i wzorki, a nawet istnieją rolety, na których to mamy możliwość posiadać jedno wielkie zdjęcie, takiego typu jak na fototapetkach - z tym, iż przezywamy je wtedy fotoroletami. I rolety jak i żaluzje możemy wykupić w dużych sklepikach rodzaju OBI czy też Leroy Merlin, a także wewnątrz ich odpowiednikach internetowych.
2022/03/12, 07:31
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.