Co to jest hydrofor, z jakich części jest zbudowany i w jakim miejscu znajduje swe wykorzystanie?

Znana stacja telewizyjna emitowała kiedyś program, w jakim objaśnia funkcjonowanie różnorodnych mechanizmów. Czasami tyczyły się one spraw z pozoru oczywistych, których jednak reguły działania nie każdy mógłby zobrazować.


Dobrym przykładem jest zwykły kran.


hydrofor
Napisane przez: Kris Duda
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Więcej tekstów

Jak wytwarzany jest asfalt? Sprawdź, jak dokładnie powstają drogi, po których poruszamy się co dnia!

Jak urządzić romantyczne wnętrze?
Napisane przez: Empik
Zainspirowane przez: Empik
Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, w jaki dokładnie sposób powstaje asfalt wylany na drogi, po których jeździmy się każdego dnia? Prawdopodobnie nie, bowiem Zwykle w ogóle nie zwracamy żadnej uwagi na tego typu rzeczy, a tymczasem okazuje się, iż proces produkowania asfaltu jest bardzo zaawansowany technologicznie, a równocześnie bardzo interesujący.


Niezależnie od danego stanowiska jego użycia.

Kliknij śmiało ten link - znajdziesz w tamtym miejscu tak samo cenne informacje. To ważny link, który też jest godny uwagi!

Przykładowo: czy pamiętasz, co powoduje, iż w baterii w przykładowo łazience woda przepływa pod ciśnieniem? Naturalnie w lokalu jest to regulowane za sprawą np. pokrętła, jednak co mieści się na początku sieci wodociągowej? Zatem okazuje się być to hydrofor, zatem urządzenie, które zapewnia stałe parcie w sieci. Okazuje się być on zbudowany z jednej lub większej liczby pomp, tak zwanego zbiornika ciśnieniowego i różnorodnych zaworów.

Gdy zaciekawi Cię ten temat, obejrzyj ponadto inne nasze serwisy, które omawiają to zagadnienie - z pewnością też Cię zaciekawią.

Mówiąc zwięźle: zbiornik jest wyłącznie częściowo zalany wodą, wszakże po włączeniu pompy poziom cieczy się powiększa. przestrzeń zajęta przez powietrze zmniejsza się. W momencie uzyskania określonego naporu presostat odłącza pompę, a sprężone powietrze wypycha H2O do sieci wodociągowej. Przeto po otwieraniu zaworu w formie przykładowo kurka w baterii, leci z niego ciecz.


Po zmniejszeniu ciśnienia do minimalnej wartości, presostat uruchamia pompę, ciśnienie wzrasta, aż do największego stanu i cały cykl powtarza się. Jak łatwo zauważyć, cały system nie jest zbytnio zagmatwany, należałoby wszakże znać się nie wyłącznie na hydraulice, ale np. również na fizyce.


Należałoby powiedzieć, że hydrofor jest wykorzystywany nie wyłącznie w mieszkaniu, lecz również na działkach lub na wymagania różnych spółek. Jego mniejsze niżeli wykorzystywane w fabrykach odmiany można by bez problemu kupić zwyczajnie w Sieci za bardzo uczciwe sumy.
2019/08/10, 07:21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.