Rozliczanie PIT online – najistotniejsze informacje

Jednym z najwygodniejszych sposobów na złożenie deklaracji rocznej jest wypełnienie PIT-u przez Internet. Przy skorzystaniu ze stworzonych specjalnie do tych zamiarów programów, wszystko będzie dużo łatwiejsze. W jaki sposób wobec tego rozliczyć się wykorzystując do Internet?

pora na rozliczenie PIT
Napisane przez: Lucas Hayas
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Nade wszystko musimy znaleźć odpowiedni portal podatkowy, z jakiego pobierzemy potrzebny program. Takich serwisów jest naprawdę sporo, toteż nie będziemy mieć problemu ze znalezieniem właściwego. Najlepiej jest wybierać programy ze sprawdzonych witryn, by posiadać dostęp do wszystkich ich możliwości. Po pobraniu bierzemy się za jego zainstalowanie, co przebiega szybko. Operacja nie jest zawiła - wystarczy kierować się kolejnymi zaleceniami, zaakceptować licencję oraz wybrać miejsce na dysku, w którym ma się znajdować. Program ma włączyć się automatycznie, jeśli nie – klikamy we właściwą ikonę. W jaki sposób się nim posługiwać? W pierwszym kroku zwykle zaznaczamy czy rozliczamy się samodzielnie, czy z małżonkiem.

Musimy również zaznaczyć, jeśli samotnie wychowujemy dziecko, później natomiast przechodzimy do wypełniania danych osobowych. Podajemy imię oraz nazwisko, swój numer PESEL, datę urodzenia, jak również nazwę urzędu oraz adres, w jakim znajduje się jego siedziba. Programy podpowiadają zawartość, starczy wpisać początek słowa, np. część miasta.

Zaciekawił Cię ten tekst? Jeśli tak, to śmiało kliknij też ten odnośnik. Pokrewne treści zobaczysz również tutaj transport paletowy.

W dalszej kolejności należy wpisać swoje zarobki i zaznaczyć możliwe ulgi. W programie można także podać na konto której fundacji chcielibyśmy przesłać jeden procent swojego podatku. Nie zapominajmy o tym, ponieważ w prosty sposób możemy wesprzeć osoby, jakie tego potrzebują. Program sam dokonuje wszystkich potrzebnych obliczeń, toteż nie powinniśmy się martwić o popełnianie błędów. Co ważne, uzupełnioną deklarację możemy wysłać od razu US bądź wydrukować dokument. Niniejsze programy są naprawdę łatwe oraz niebywale wygodne.

Rozliczanie PIT (zobacz jak uzupełnić pit 37) 2014 online to znakomita metoda, aby sprawnie przesłać rozliczenie do Urzędu Skarbowego - . Nie tylko unikniemy kolejek, lecz także wszystko zrobimy z fotela we własnym domu. Nie będziemy zmuszeni jechać do Urzędu, tracąc czas na korki oraz niepożądane nerwy. Dobrze jest skorzystać z opisanej możliwości, a na pewno posłużymy się tym sposobem w każdym następnym roku oraz jeszcze nieraz docenimy powyższe pozytywy.
2019/09/25, 09:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.