Temperatura
elektrownia
Zainspirowane przez: http://sxc.hu/

Klimatyzacja i ogrzewanie w przemyśle

W produkcji przemysłowej stosuje się specjalistyczne urządzenia do utrzymania potrzebnych warunków klimatycznych, niejednokrotnie wynajmując do tego profesjonalne firmy, których zadaniem jest wybranie i montowanie takich urządzeń. Aspekty na jakie trzeba zwrócić największą uwagę to: temperatura i wilgotność powietrza. Każde działanie wymaga odmiennych warunków, jednak maszyny służące do ich zachowania są zawsze te same.
pmb 45/80-65
Napisane przez: Szymon Sieciński
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Kiedy używany jest asfalt?

Wyrażenie mówiące o tym, że coś jest "podziurawione jak polskie drogi" już kiedyś weszło do języka kolokwialnego. Co prawda autostrad wciąż w naszym kraju jest mało, lecz jakość szos w znacznej większości uległa zdecydowanej poprawie.
cięcie stali
Napisane przez: Carl Wycoff
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Co to jest obróbka cieplna? Jakiego typu ma zastosowanie, czemu ważne jest jej wykorzystanie w różnych dziedzinach przemysłu

Czy wiesz czym jest komplet doskonale wybranych metod cieplnych,które w konsekwencji zaprowadzą nas do przemienienia cech stali? A staje się tak przez przemiany struktury w stanie stałym w wyniku zmian temperatury jak również czasu. Nie zdajesz sobie sprawy, domyślasz się? Zapraszam w takim razie do tekstu, w którym będę starać się wytłumaczyć na czym polega to interesujące zjawisko.
spawanie
Napisane przez: Oscar Gil Fernández
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Spawanie tytanu przeważnie jest proponowane

Czasem dzieje się tak, że myślimy aby scalić ze sobą dwa elementy jakiegoś tworzywa i chcemy mieć gwarancję, że będą się one silnie trzymały. Przez to musimy się na początku wywiedzieć, co najlepiej sprawdza się do połączenia wyznaczonych produktów, tak by posiadać gwarancję, że robimy wszystko w taki sposób jak powinniśmy.
chłodnictwo
Zainspirowane przez: http://izolacje.gda.pl/

Jak chłodzić w branży FMCG

Na starcie musimy rozwinąć pojęcie, które pojawia się w tytule artykułu. Artykuły FMCG to po angielsku fast-moving consumer goods. Wyróżniają się tym, że są w nieustannym obiegu ze względu na ich niezbędność. Do takich dóbr zalicza się wytwory spożywcze, papierosy i alkohol oraz artykuły czystości. Popyt na te produkty jest ciągły, zatem istnieje znaczna liczba dróg dystrybucji oraz rozmiar sprzedaży jest spory. Jak już orientujemy się, czym jest gałąź szybko rotujących produktów, pomyślmy, czemu chłodnictwo jest dla niej kluczowe.
Kotłownia parowa
Napisane przez: Selo Energia Sp. z o. o.
Zainspirowane przez: http://www.wynajemkotlowni.pl

Jak zapewnić komfort cieplny?

Każdy z nas musi zdawać sobie sprawę z ogromnej potrzeby człowieka dotyczącej temperatury, w której on przebywa. Wszyscy mają świadomość tego, że mnóstwo osób ma własne źródła ogrzewania w postaci kotłowni. Warto zastanowić się nad tym, po co one w rzeczywistości są? Wszyscy wiedzą o tym, iż kiedy jest zimno, a nawet mroźnie to źle się czujemy. Zupełnie naturalne jest to, iż człowiek źle znosi chłód. Tak samo jak w przypadku zbyt wysokiej temperatury.
Łożysko
Napisane przez: CARLISLE HVAC
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Użytkowane w hydraulice siłowej łożyska skf cechują się dobrą jakością

Rozwiązania współczesnego przemysłu używane są w rozlicznych dziedzinach, za sprawą czego da się dostrzec ewidentny postęp technologiczny. Jest to znaczące i umożliwia na realizowanie coraz to większych działań. Rozmaite przedsiębiorstwa, które zajmują się produkcją indywidualnych modułów dzięki użyciu współczesnych technologii mogą powiększać ich jakość i poszerzać swoją aktywność na rynek międzynarodowy. To natomiast ma duże znaczenie dla gospodarki kraju i rozwoju pojedynczych specjalności.
chłodnia
Napisane przez: Glen Wallace
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Budowa pomieszczeń chłodniczych na Mazowszu

Teraz firmy proponują budowę chłodni, agregatów chłodniczych oraz rozmaitych usług chłodniczych. Spółki te wyposażają chłodnie w urządzenia chłodnicze, zapewniając przy tym łatwy montaż i ekspresowe usługi serwisowe.Wykonują montaż elektronicznych rejestratorów, kontrolujących temperaturę z odczytu temperatur panujących w chłodni.Spółki te wykonują sprzęty chłodnicze zasilające łuskownice do lodu używane w przetwórstwie masarskim oraz ubojniach drobiu oraz wykonują całościowe instalacje chłodnicze w sklepach i hipermarketach.
zbiorniki
Napisane przez: U.S. Department of Agriculture
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Czym jest naczynie przeponowe i do czego służy?

Szukasz szczególnego akcesorium technologicznego służącego do instalacji centralnego ogrzewania? Nie wiesz jaki sprzęt nabyć? Już dziś to nie musi być trudne. W tej kwestii pomocne może okazać się naczynie przeponowe. Naczynie przeponowe do zamkniętych instalacji centralnego ogrzewania jest np. wytworzone ze stali węglowej oraz gumy syntetycznej SBR w zgodzie z regulacją DIN 4807-3. Takie naczynie ma za zadanie przejąć nadmiar ciśnienia wody w strukturze, który/a to powstaje podczas wzrostu temperatury. Najwyższe ciśnienie robocze wynosi 4bar, a najwyższa temperatura robocza to 99 stopni Celsjusza. A czym dokładniej jest naczynie przeponowe? Lepiej wyjaśnić to na przykładzie.
chłodnia
Napisane przez: Steve Snodgrass
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Instalacje chłodnicze posiadają istotną rolę do wypełnienia

Każdy z nas zna miejsca gdzie powinno być zimno. Istnieje dużo powierzchni, w których niska temperatura jest niezbędna, żeby można było prawidłowo działać. Takie miejsca to schowki do przechowywania nabiału, które znajdują się w sklepach, lub działy w których szykowane okazują się ryby do sprzedaży.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.