Powietrze
Murowany komin
Napisane przez: André Hofmeister
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Kilka słów o odmianach kominów i ich zastosowaniu w konstrukcji obiektów przemysłowych.

Kominy są nierozerwalnym elementem panoramy wielkich miast miejskiego|industrialnego krajobrazu|panoramy miejskiej. Ich wysmukłe sylwetki widać już z daleka, a te charakterystyczne bywają nawet uznawane za swoisty znak rozpoznawczy konkretnych ośrodków miejskich.
chłodnia
Napisane przez: Steve Snodgrass
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Instalacje chłodnicze posiadają istotną rolę do wypełnienia

Każdy z nas widział miejsca w których powinno być chłodno. Okazuje się być dużo miejsc, w których niska temperatura okazuje się być konieczna, aby dało się prawidłowo działać. Takie powierzchnie to pomieszczenia do przechowywania nabiału, które znajdują się w marketach, lub miejsca w których przygotowywane okazują się ryby do sprzedaży.
hydrofor
Napisane przez: Kris Duda
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Co to jest hydrofor, z jakich części jest zbudowany i w jakim miejscu znajduje swe wykorzystanie?

Pewna stacja tv transmitowała kiedyś program, w którym objaśnia działanie różnorodnych mechanizmów. Czasem tyczyły się one spraw pozornie oczywistych, których wszakże reguły funkcjonowania nie każdy mógłby opisać.


nagrzewnice
Napisane przez: Brandt Kurowski
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Nagrzewnica powietrza - do czego służy?

Nagrzewnica powietrza albo inaczej tak zwana "dmuchawa" służy do ogrzewania przeróżnego rodzaju obiektów (magazyny, budynki gospodarskie itp.), a także otwartych powierzchni w wypadkach, gdy dany obiekt nie posiada drugiego źródła nagrzewania albo kiedy dane źródło będzie niewystarczające.


Nagrzewnica powietrza - do czego służy?

Na rynku odnajdziemy przyrządy zróżnicowane pod względem mocy grzewczej i paliwa którym są zasilane.
rachunki

Zastosuj klimatyzację własnościowym wehikule

W obecnych czasach w Polsce, sporo rodzin posiada na stanie własny samochód. Nic w tym dziwnego, gdyż odkąd ekonomia stoi na wysokim poziomie, nie jest to już artykuł ekskluzywny.
nagrzewnice gazowe
Zainspirowane przez: www.klimatop.pl

Nagrzewnice gazowe – opis działania oraz zastosowanie

Nagrzewnice to urządzenia o dużym wykorzystaniu. Celem ich wykorzystywania jest, jak sama nazwa wskazuje, nagrzewanie powietrza do pożądanej przez użytkownika maszyny temperatury. najczęściej spotykanym miejscem używania nagrzewnic są samochody, jednak stosuje się je też we wnętrzach, szczególnie tych o większej powierzchni, oraz w przemyśle – w procesach z udziałem ciepła.
elektrownia
Zainspirowane przez: http://sxc.hu/

Klimatyzacja i ogrzewanie w przemyśle

W produkcji przemysłowej stosuje się wyspecjalizowane przyrządy do utrzymania wymaganych warunków klimatycznych, niejednokrotnie wynajmując do tego wysoce wyspecjalizowane firmy, których rola jest wybór i montowanie tych przyrządów. Aspekty na które należy zwrócić szczególną uwagę to: temperatura i wilgotność powietrza. Każde działanie wymaga odmiennych warunków, jednak przyrządy służące do ich utrzymania są zwykle te same.
chemikalia
Napisane przez: incidencematrix
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Właściwej jakości zasobniki na wodę a także substancje ciężkie

Rozbudowa przemysłu jest dzisiaj jednym z elementów właściwie wpływających na ekonomię wielu krajów. Nie da się ukryć, iż powstające zakłady w krótkim czasie nabierają tempa pracy i wytwarzają dobrej klasy artykuły. Do całego procesu konieczne są natomiast konkretne maszyny, narzędzia i pozostałe elementy, dzięki którym cała linia produkcyjna prawidłowo działa.
odlew
Napisane przez: Garyy Knight
Zainspirowane przez: https://www.flickr.com

W jaki sposób zrobić samemu gipsowe rączki albo nóżki dziecka?

Gipsowe rączki i nóżki trójwymiarowe dziecka możemy wykonać samodzielnie.


W jaki sposób zrobić samemu gipsowe rączki albo nóżki dziecka?

Aby wykonać odlew, będziemy potrzebować masy do odlewów, gipsu do odlewów, wody w pokojowej temperaturze, pojemnika, w jakim będzie mogła się zmieścić nóżka albo ręka dziecka oraz drewnianej łyżki do mieszania.
Fabryka
Napisane przez: Cory M. Grenier
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Z czego produkuje się azot?

Azot to bardzo znaczący chemiczny związek, jest niezwykle ważny z biologicznego punktu widzenia (na przykład jest on ważnym składnikiem białek oraz innych związków które naturalnie występują w organizmach żywych.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.