W jaki sposób opakowania oddziałują na zakup konkretnych artykułów oraz potencjalnych konsumentów?

Marketing odgrywa aktualnie duże znaczenie, jako że na rynku istnieje ogromny asortyment produktów. Określone firmy starają się więc zrobić wszystko, by zachęcić klientów do wybrania ich propozycji, dlatego ogromnym zainteresowaniem charakteryzuje się reklama, w internecie, radiu czy telewizji. Warto jednak pamiętać, że to nie tylko kampanie reklamowe oraz koszt artykułu decyduje o tym, czy konsument zdecyduje się na zakup określonego towaru. Faktycznie ważne są również odpowiednie opakowania.
karton
Napisane przez: SalTheColourGeek
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Producent zdecydowanie musi z tego powodu zadbać o odpowiedniej jakości opakowania tekturowe- zobacz tekturowe opakowania. Powinny być dobrane do rodzaju sprzedawanego artykułu.

Kliknij w tym miejscu, sprawdź ofertę producent przenośników taśmowych naszej firmy a na pewno znajdziesz coś ciekawego. Mamy bardzo atrakcyjne stawki, więc nie będziesz żałować!

Inne opakowanie będzie najlepsze dla kobiecych kosmetyków, a inne dla kolejnej linii makaronów. Wiele bowiem zależy od tego, jaka jest grupa konsumentów. Można by pomyśleć, że wystarczy, że opakowanie jest trwałe i atrakcyjne wizualnie. Okazuje się jednakże, że to za mało. Przykładem mogą być między innymi badania przeprowadzone na szamponach.

Okazywało się np., że szampony, jakie były oferowane w obłych butelkach i miały perłowy kolor, były przez respondentki uważane za bardziej luksusowe od pozostałych przedstawionych im artykułów. To bardzo ciekawe badania, gdyż znakomicie obrazują to, jak znaczący wpływ na decyzję konsumenta może mieć opakowanie artykułu. Warto z tego względu przetestować na przedstawicielach grupy docelowej określone opakowania i wybrać te, które docelowo zostały przez nich uznane za faktycznie atrakcyjne. To zagwarantuje, że podczas zakupów zwrócą uwagę na określony artykuł.

karton
Dodatkowo, opakowanie musi cechować się świetną jakością. Na opinię o producencie dosyć negatywny wpływ ma rozpadające się opakowanie, nawet jeśli miałoby natychmiast zostać przez klienta wyrzucone. Świetnym tworzywem jest tektura falista, odznaczająca się wysoką wytrzymałością, jaka zagwarantuje, że opakowanie ochroni wyrób.


Więcej tekstów

O typowych i mniej typowych zastosowaniach tablic ledowych w public relations oraz procesie przekazywania istotnych danych

technologia LED
Napisane przez: William Ward
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Wraz z nadejściem współczesnych technologii całkowicie odmieniło się nasze myślenie o otaczającym świecie. Za każdym wyjściem z domu poznajemy najróżniejsze wytwory człowieczej wyobraźni. Zwłaszcza pracownicy agencji marketingowych starają się wyjść na przeciw oczekiwaniom kapitalistów różnej maści, aby ci zdobyli jak największą liczbę klientów. W ostatnich czasach spektakularny sukces odniosło oświetlenie ledowe - jest energooszczędne i co niezwykle istotne, jest wytwarzane w wielu barwach, co jeszcze poza tym wzmacnia efekt zainteresowania.
2022/12/04, 07:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.