Charakterystyka i przeznaczenie szaf sterowniczych

Serwerownie komputerowe, Przedsiębiorstwa z branży energetycznej, a również zakłady przemysłu spożywczego – w owych punktach z reguły można odnaleźć takie urządzenia jak szafy sterownicze.
kartony
Napisane przez: Feed My Starving Children (FMSC)
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Szafy sterownicze przynależą do grupy rozdzielnic niskiego napięcia, do jakiej kategoryzują się szafy (zobacz https://umstahl.pl/) sterownicze szeregowe, szafy pojedyncze, sterownicze szafy opracowane w celu dystrybucji mocy, szafki sterownicze, szafki naścienne, a również skrzynki zaciskowe, pulpity sterownicze i inne typy urządzeń określone do specjalnych rozwiązań. Szafa sterownicza to przyrząd wymagające od swoich producentów niezwyczajnej pieczołowitości w prefabrykacji, dostawie, a także w fazie ich instalacji oraz uruchamiania. Urządzenia owe wyekwipowane są w części nieodzowne do realizowania funkcji sterowniczych, zaś ich głównymi odbiorcami są biznesmeni operujący w branży energetycznej, maszynowej oraz spożywczej.


Szafa sterownicza to także nieodłączny element każdej suszarni, jak także obiektów mających Silniki elektryczne. Szafy sterownicze służą do sterowania a także (kliknij i sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy) należytej pracy przyrządów elektrycznych wchodzących w skład zespołu suszarniczego. Każda jedna szafa jest dopasowywana do wymogów obiektu. Architektura szafy opiera się na typowych podzespołach elektrycznych, modułów sterujących itp. jeśli są tylko nieodzowne i potrzebne do pracy .
Elementy bazowe dobrane są według odpowiednio opracowanych projektów elektrycznych dostosowywanych do technologii obiektu. Wszystko zależy od poziomu wielkości obiektu a także zadań jakie ma zrealizować szafa sterownicza.
2018/08/30, 07:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.