Charakterystyka i przeznaczenie szaf sterowniczych

Serwerownie komputerowe, Przedsiębiorstwa z branży energetycznej, a również zakłady przemysłu spożywczego – w owych punktach z reguły można odnaleźć takie urządzenia jak szafy sterownicze.


kartony
Napisane przez: Feed My Starving Children (FMSC)
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Więcej tekstów

Zastosowanie, zasada działania i struktura siłowników elektrycznych

Siłownik
Napisane przez: Bersam
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Najprościej tłumacząc zagadnienie: siłownik elektryczny stworzony jest z silnika oraz przekładni zamieniającej ruch obrotowy wirnika na pęd liniowy tłoka. By można było uzyskiwać odpowiednio duże siły na końcówce tłoka, zwykle stosowane są przekładnie wielostopniowe. Ich prawo działania jest niezwykle prosta, występują także rodzaje do korzystania pod ziemią.


Szafy sterownicze przynależą do grupy rozdzielnic niskiego napięcia, do jakiej kategoryzują się szafy sterownicze szeregowe, szafy pojedyncze, sterownicze szafy opracowane w celu dystrybucji mocy, szafki sterownicze, szafki naścienne, a również skrzynki zaciskowe, pulpity sterownicze i inne typy urządzeń określone do specjalnych rozwiązań. Szafa sterownicza to przyrząd wymagające od swoich producentów niezwyczajnej pieczołowitości w prefabrykacji, dostawie, a także w fazie ich instalacji oraz uruchamiania. Urządzenia owe wyekwipowane są w części nieodzowne do realizowania funkcji sterowniczych, zaś ich głównymi odbiorcami są biznesmeni operujący w branży energetycznej, maszynowej oraz spożywczej.


Szafa sterownicza to także nieodłączny element każdej suszarni, jak także obiektów mających Silniki elektryczne. Szafy sterownicze służą do sterowania a także należytej pracy przyrządów elektrycznych wchodzących w skład zespołu suszarniczego. Każda jedna szafa jest dopasowywana do wymogów obiektu. Architektura szafy opiera się na typowych podzespołach elektrycznych, modułów sterujących itp. jeśli są tylko nieodzowne i potrzebne do pracy .


Elementy bazowe dobrane są według odpowiednio opracowanych projektów elektrycznych dostosowywanych do technologii obiektu. Wszystko zależy od poziomu wielkości obiektu a także zadań jakie ma zrealizować szafa sterownicza.
2019/12/19, 07:38
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.