Mechanizm
hydrofor
Napisane przez: Kris Duda
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Co to jest hydrofor, z jakich części jest zbudowany i w jakim miejscu znajduje swe wykorzystanie?

Pewna stacja tv transmitowała kiedyś program, w którym objaśnia działanie różnorodnych mechanizmów. Czasem tyczyły się one spraw pozornie oczywistych, których wszakże reguły funkcjonowania nie każdy mógłby opisać.


elektryka
Napisane przez: Kullez
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Zatroszcz się o idealne elementy i podzespoły dla swoich maszyn, żeby miały szansę pracować wydajnie i bezawaryjnie

Zarówno właściwa konserwacja maszyn przemysłowych, jak i dbanie o najlepsze elementy zamienne oraz podzespoły, mają kluczowe znaczenia dla bezawaryjnej pracy i bezpieczeństwa osób nadzorujących działanie maszyny. Warto zyskać informację na temat elementów, które mają istotne znaczenie dla kierowania i pozycjonowania maszyn oraz ich elementów.
spawanie
Napisane przez: Oscar Gil Fernández
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Komplety potrzebne spawalnicze

Na rynku kupić można dużo specjalistycznych produktów, sprzętu, akcesoriów dla spawaczy a także warsztatów blacharskich, zakładów dekarskich i innych. Oprócz wyżej wymienionych sklepów stacjonarnych jest również duża ilość sklepów profesjonalnych wirtualnych.
maszyna na linii produkcyjnej
Zainspirowane przez: sxc.hu

Szybki rozwój techniki ma swoje odbicie w bardzo wielu dziedzinach. Większość trudnych, ciężkich czy nawet niemożliwych dla człowieka zadań wykonują maszyny.

Jest to z pewnością niesłychanym ulepszeniem dla człowieka, aby pracę męczącą fizycznie czy najtrudniejszą zostawić specjalistycznej maszynie. Jasne że nie mowa w tym miejscu tylko i wyłącznie o pracach fizycznych, które kiedyś były nie tylko męczące, też zdarzało się że też niebezpieczne.
środowisko
Napisane przez: ATLAS
Zainspirowane przez: ATLAS

Zasłanianie okienek - czyli, roleta przeciwko jej starsza wersja - żaluzja

Wewnątrz jakim okresie czasu królowały żaluzje? Co było charakterystyczne w ich mechanizmie? Z jakiej rzeczy były części wspomnianego mechanizmu? A co z tematem rolet? Jakie istnieją ich odmiany oraz jakiego typu mają w posiadaniu zadanka? Dlaczego nadal persony zakupują żaluzje, mimo że rolety widocznie je "po wygryzały" z pozycji? To wszyściutko i jeszcze więcej po dowiadujesz się z naszego nowego - świeżo co napisanego - felietonu!
Opona, felga
Napisane przez: www.sxc.hu
Zainspirowane przez: www.sxc.hu

Do jakich robót możemy użyć wiertarki?

Dzisiaj są używane w elektronarzędziach specjalistycznych procesy elektropneumatyczne.


Do jakich robót możemy użyć wiertarki?

Dzisiaj akcesoria elektropneumatyczne mogłyby być konieczne do wiertarki. Może być to przykładowo wiertło. Lecz aby wiertło było nam potrzebne, wcześniej musimy wybrać wiertarkę.
sprężyna
Zainspirowane przez: vanel.com

Niepozorna, niezwykła rzecz - sprężynka

Niepozorne przedmioty z kawałka metalu, znane są od czasów starożytnych (wtedy drewniane). Użytkowano je oczywiście i wojsku i w łowiectwie, jednak ciekawym zastosowaniem tegoż wynalazku jest piętnastowieczna, malutka kusza, jaką dało się ukryć nawet w za pazuchą. Także współcześnie są w szerokim zakresie wykorzystywane. Rzecz jasna mam tutaj na myśli sprężyny, przedmioty na jakie nie zwracamy na co dzień uwagi.
wózek widłowy
Napisane przez: Feed My Starving Children (FMSC)
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Dzisiaj tworzy się rozmaite, rozbudowane systemy alarmowe, które mają podstawowe zadanie

Chronić odpowiednio miejsce pracy i nie doprowadzić do pojawienia się groźnych sytuacji na obszarze zakładu pracy


Dzisiaj tworzy się rozmaite, rozbudowane systemy alarmowe, które mają podstawowe zadanie

W dużych zakładach przemysłowych istotną rolę odgrywa zachowanie najważniejszych zasad bezpieczeństwa, zwłaszcza, jeśli produkcja przebiega z użyciem substancji szkodliwych dla otoczenia.
sprężyny
Napisane przez: http://www.freeimages.com/
Zainspirowane przez: http://www.freeimages.com/

Sprężyny rozciągane na sprzedaż w okazyjnych cenach i na najlepszych warunkach

Działanie sprężyny ludzie znali już wieki temu w czasach kilkunastu tysięcy lat przed Chrystusem. Wyładowanie energii charakterystycznej dla działania sprężyny wykorzystywane było do produkcji mechanizmu pierwszych łuków. Działanie to wykorzystywane było też przy tworzeniu różnego typu pułapek na zwierzęta. W chwili obecnej branża przemysłu zajmująca się wytwarzaniem sprężyn jest bardzo silna i charakteryzuje się niemałą konkurencją.
Sprężyny
Zainspirowane przez: http://www.vanel.com

Dźwigniki śrubowe mają możliwość nam zaoferować gwint na różne strony

Wykorzystujemy z różnych sprzętów, które powinny funkcjonować w przeróżny sposób, od czasu do czasu coś zamykając, od czasu do czasu coś przesuwając.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.