Cięcie
ozdobne balustrady
Napisane przez: Alf Melin
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Cięcie laserowe, śruby nierdzewne i elementy balustrad – czyli o czym warto wiedzieć przy produkcji?

Cięcie laserowe, za sprawą nowoczesnych technologii, jest coraz bardziej znaną metodą. Cięcie laserowe blach a także innych materiałów opiera się na skierowaniu na nie wiązki lasera. W ten właśnie sposób możliwe jest uzyskanie wyjątkowej dokładności – a więc wiązka sterowana jest przez komputer i może odbijać nawet te najbardziej| skomplikowane kształty, których to odtworzenie przy ręcznej obróbce byłoby niemal niemożliwe. Cięcie laserowe wskazane jest szczególnie przy takich projektach, w których dokładność i precyzja obróbki jest warunkiem bezdyskusyjnym.
ssab.com
Zainspirowane przez: ssab.com

Jak obrabiać blachy? Najskuteczniejszym sposobem jest wycinanie ich łukiem plazmowym

Stal przechodzi bardzo wiele różnego rodzaju możliwości przetwarzania, gdyż jest bardzo pożytecznym produktem. Jest ona tworzona jako stop żelaza z węglem i jest modyfikowana bardzo różnorodnie. Przydaje się w wielu dziedzinach, nie tylko technologicznych. I tak przykładowo na budowach jest używana jako produkt konstruktywny.
Logotyp producenta sprężyn Vanel
Napisane przez: Vanel
Zainspirowane przez: http://www.vanel.com

Co to okazuje się być blacha trudna do starcia pod nazwą Hardox oraz jakimi właściwościami się charakteryzuje?

Czy pamiętasz, że do budowy różnych urządzeń należałoby używać specjalne surowce? Idzie o to, że przykładowo maszyny rolnicze mają służyć nam w trudnych wszakże uwarunkowaniach przez wiele lat.
Biznesman
Napisane przez: Vladimir Yaitskiy
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Akcesoria dla najlepszego majsterkowicza

Wiele osób, szczególnie mężczyzn ale także pań, ma zdolności manualne, które stosuje wykonując najpilniejsze naprawy. Zamontowanie kranu, przycięcie kafelek czy zamontowanie parkietu - dla nich jest to chleb codzienny.
Cięcie blachy
Zainspirowane przez: sxc.hu

Wieloletnia aktywność profesjonalnej firmy Hardox i jej profesjonalne artykuły

Firma Stal - Hurt na rynku działa już multum lat, gdyż swoją działalność poczęła w 1990 roku. Na samym początku swojej działalności firma specjalizowała się w budownictwie sakralnym, i również w wznoszeniu zakładów przemysłowych.
krycie dachu blachą
Napisane przez: Blachy Pruszyński
Zainspirowane przez: Blachy Pruszyński

Krótki poradnik dla początkujących - jakie teraz mamy techniki cięcia stali i jaką z nich najlepiej wybrać?

Dla wszystkich ludzi niekoniecznie zorientowanych w kwestiach technicznych postanowiliśmy przygotować cykl artykułów na takie właśnie tematy. Jeśli szukasz rady dotyczącej przykładowo tego, jakich materiałów użyć do budowy swojego domu albo w jaki sposób tnie się stal, wtedy nasz cykl tekstów przeznaczony jest kategorycznie właśnie dla Ciebie. W dzisiejszym artykule podpowiemy Ci, jakie współcześnie stosuje się techniki cięcia stali, a dodatkowo odpowiemy na pytania, czy każdy typ stali da się przeciąć w każdy sposób.
Kolorowa blacha
Napisane przez: Michael Coghlan
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Na czym polega cięcie tlenem? Jakie typy gazów do tego możemy wykorzystać? Czy to się opłaca?

Cięcie to proces rozdzielania materiału na całkowitej jej grubości, określa ją zaznaczona linia podziału, która przeważnie jest prostopadła do powierzchni wycinanego przedmiotu. Istnieje bardzo dużo czynników decydujących o wyborze procesu cięcia. Powinniśmy oczywiście wziąć pod rozwagę rodzaj oraz grubość wycinanego materiału. Bez tego tak naprawdę nie możemy określić, jaki oczekujemy efekt naszej pracy. Identycznie jest z długością oraz kształtem linii cięcia. To wszystko ma przełożenie na wymagania dotyczące jakości ciętych krawędzi, na które bacznie musimy zwracać uwagę. Obowiązkowo też sprawdzajmy możliwości produkcyjne, a również koszty procesu, gdyż przecież nie chcielibyśmy przepłacać.
papier
Napisane przez: Bernd Wiebus
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Sauna jako dodatek nie tylko w hotelu – czyli mieszkaniowy „parny” relaks na wyciągniecie ręki

Aktualnie znalezienie sposobu na pełny relaks oraz odcięcie się na chwilę od powszedniej wymagającej rzeczywistości jest względnie łatwe. Liczba możliwości na spędzenie wolnych chwil z roku na rok rośnie przybierając najróżniejsze formy.
Narzędzie do naprawy sprzętów
Napisane przez: Industrial Traffic
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Masz swoje gospodarstwo? Nabyj agregat prądotwórczy

Przez minione kilka lat, klimat niezwykle nas zadziwiał. Przebieg pór roku został zakłócony, nastało spore ocieplenie w pogodzie. Niestety, taki przebieg sprawy zaskakuje niekiedy nawykłe do deszczów elektrownie, które w obliczu suszy, są zmuszone zamknąć punkty zasilania w niektórych miejscach.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.