Maszynki - a więc, parę słówek o temacie, który bywa niewyczerpalny, jednak wzięty dziś "pod szkło powiększające"

Co to ogólnie jest maszyna i jakie dokładnie ma w posiadaniu rodzaje znaczeń? Jakie dokładnie powstały ich rodzaje? Skąd pochodzi w ogóle owe słowo? Kiedy słówko "maszyna" dostało obecne znaczenie, a jakiego typu posiadało przed nim? Tego wszystkiego po dowiadujesz się nie posiadając żadnego problemu z wnętrza naszego nowiutkiego - właśnie poprzez Ciebie odczytywanego - felietoniku!


Aby odpowiedzieć na zaczynające pytanie we wstępie, czyli konkretnie: "Co to ogólnie jest maszynka oraz jakie dokładnie posiada typy znaczeń?" - nie jesteś zmuszony zbyt daleko poszukiwać, gdyż za chwilkę poznasz na nie konkretną odpowiedź.
odlewy


maszyny
Napisane przez: Marcin Polak
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Słówko "Maszyna" pochodzi z języczka greckiego "mākhanā", które później przerobiono wewnątrz łacinie na "machina" - a później już jak z większością słów, "weszło" do europy, gdzie przybrało ostateczną formę. Wspomniane słówko posiada dwa ogólne znaczenia: Cybernetyczne, oraz Techniczne i właśnie po tym mamy możliwość rozpoznać, co oznacza to konkretne słowo.
Maszyny cybernetyczne, to ponad wszystko maszyny tak nazywane "zasileniowe" a także "informacyjne", a jeśli chodzi o maszyny techniczne, to wyróżniamy ich już więcej, takiego typu jak na przykład: maszyny energetyczne (wewnątrz których wyróżniamy: maszyny typu cieplnego, maszyny typu parowego, turbiny typu parowego oraz, silniki SPAlinowe, czy maszyny typu hydraulicznego, maszyny pneumatyczne, oraz maszyny elektryczne), oraz maszyny (porównaj nowe promocje na: relokacja maszyn) typu roboczego, wewnątrz których znajdziemy bez wątpienia - maszyny technologiczne, a także maszyny typu transportowego.

Jeśli szukasz interesujących informacji na opisywany temat, odwiedź ochrona oznaczeń geograficznych nas, a z pewnością odnajdziesz interesujące fakty.

Co do samiutkiego znaczenia słówka, to dotyczy tego wszystkiego co teraz, od szesnastego i siedemnastego wieku, będąc przedtem związanym bardziej wraz z dziedziną archITektury.
2020/03/10, 07:56
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.