Wyciągarki – konstrukcja, działanie, obsługa

Wyciągarka jest ekwipunkiem niejednego auta terenowego, pojazdów straży pożarnej bądź czterokołowców wojskowych.


Przydać może się, kiedy musimy przejechać przez trudny teren, a jest to niemożliwe, jeśli utkniemy w błotnistej kałuży lub kiedy ktoś potrzebuje wsparcia.
Ów względnie niepozorny element posiada gigantyczną moc. Ocieplający się klimat, przesunięty czas zimowy, huraganowe wichry bądź ulewne deszcze. Wszystko to sprawia, że widok przewróconych drzew bądź zalanych ulic jest dla nas już czymś zwyczajnym. Są jednakże osoby, które wyczekują intensywnych opadów niczym maluchy wizyty Mikołaja w święta.

Odnajdziesz tu faktycznie szczegółowe omówienie (http://rfid.zone/rfid-na-evencie/) tego tematu, więc należy je dokładnie przeczytać. Poznasz wtedy sporo ciekawych informacji.

Mogą wtenczas założyć gumiaki, wskoczyć do samochodu, odpalić starego diesla oraz pojechać taplać się w błocie, z uśmiechem na buzi. W takich przypadkach nie wystarczy stosowne ogumienie czy łopata . Potrzebujemy wyciągarki Rukcug. Do czego służy taka wyciągarka? Pomaga wydostać się z błotnistej opresji, rozdzielić dwa zderzone z sobą auta czy wyjechać własnym terenowcem z ciężkiego terenu.


rukcug
Napisane przez: Elliott Brown
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Każdy, kto bawił się w bagnie wozem, wie, iż wszystkie części i podzespoły odsłonięte od dołu są narażone na uszkodzenie. W związku z tym musimy pomyśleć o włożeniu osłonki na olejową miskę czy reduktor. To kluczowe punkty, jakich naprawa kosztuje naprawdę sporo.

Zobacz ten news, a upewnisz się, że zawarte tam informacje są niezwykle interesujące, ponieważ to pokrewna problematyka, co w tym wpisie.

Jako osłonki wykorzystuje się się blachy aluminiowe czy stalowe ocynkowane.
Znoszą większość uderzeń oraz chronią elementy napędowe czterokołowca. Większość tego typu konstrukcji ma przygotowane otwory, by dostęp do śrubek jak też korków spustowych był jak najłatwiejszy.
2020/04/12, 07:33
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.