Z czego jest wyprodukowany łańcuch zawiesiowy i do jakich celów się go wykorzystuje?

Propozycja sklepów z narzędziami wykonanymi z metalu jest bardzo bogata. Obejmuje dużą ilość produktów, jakie są przeznaczone do zastosowań profesjonalnych.
owijarka


Dla przykładu tego typu łańcuchy (odwiedź serwis) muszą być niezwykle solidne, ponieważ powinny być stosowane do bardzo trudnych i niebezpiecznych projektów.


łańcuch zawiesiowy
Napisane przez: Mebel Rust
Zainspirowane przez: Mebel Rust


Używają ich m.in. spółki, które funkcjonują przy wycince oraz transportowaniu kłód drzewa czy też przy urządzeniach, przy pomocy których przenoszone są ciężkie ładunki. Tego typu łańcuch zawiesiowy produkowany jest w kilku klasach odporności, np. 8 czy też 12. Notabene jeżeli dany łańcuch należy do klas 8 -12, nie zawsze może on zostać ocynkowany. Muszą one spełniać wymogi Dyrektywy Maszynowej, np. 2006/42/WE czy standardu PN-EN 1-2. Dla przykładu klasa 8 posiada wytrzymałość na rozciąganie rzędu 800N/mm2 i ma udźwig 8ton. Naturalnie wszystkie łańcuchy mają deklarację zgodności CE.


żarówki LED
Napisane przez: Butz.2013
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Łańcuchy zawiesiowe do wciągarek charakteryzują się wysoką twardością i dużą wytrwałością na rozciąganie. Są wykorzystywane w zawiesiach łańcuchowych oraz np. do przenoszenia towarów. Ich ogniwa są krótkie oraz przymocowuje się do nich inne przyrządy, np. zaczepy lub specjalistyczne zamki. Łańcuchy te charakteryzują się znaczną wytrzymałością na zrywanie także w znacznych temperaturach. Może być on stworzony ze zgrzewanej bocznie stali stopowej. Towar taki jest sprzedawany w odcinkach po przykładowo 10 czy 25 metrów lub w całych wiązkach lub szpulach. Jest także malowany na określony kolor. Jego cena jest uzależniona od paru parametrów, przykładowo długości czy klasy.
Od ciężaru łańcucha zależna jest także waga ładunku, który może podnieść. Jeśli jest wytworzony z najbardziej solidnych materiałów, jego właściwości również są większe.
2022/05/26, 14:45
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.