Podatek
rozliczenie przez internet
Napisane przez: U.S. Department of Agriculture
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Zrealizuj swoje zobowiązanie związane z PITem za 2015 rok i przeznacz wygospodarowany czas na inne rzeczy

Szybsze wywiązanie się obowiązków gwarantuje więcej czasu na to, co lubimy najbardziej. Jednak spędzanie kolejnych godzin na rozliczaniu się z urzędami przez wypełnianie całych plików dokumentujących nasz osiągnięty dochód i odkładany od niego podatek, nie dla każdego jest proste i nieskomplikowane.
Rozliczenia PIT przez internet
Napisane przez: U.S. Department of Agriculture
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Dowiedz się jakim sposobem wypełnić formularz pit 38

Tylko indywidualnie i odrębnie od innych dochodów jest możliwość rozliczyć dochody ze zbytu papierów wartościowych, poza działalnością ekonomiczną, zdobyte w danym roku kalendarzowym. Służy do tego PIT-38. Powinno się to uczynić do końca kwietnia następnego roku.
Jest to formularz, który zna każdy inwestor giełdowy. PIT-38 jest przydzielony dla płacących podatki, którzy w roku podatkowym osiągnęli przychody z odpłatnego scedowania papierów wartościowych (np. akcji, obligacji), pożyczonych papierów wartościowych. Mało znana forma lokat przynosząca profity, gdy cena np. akcji, względnie obligacji nie wzrosła, a spadła, również wtórnych narzędzi pieniężnych, oraz osiągnięć praw z nich wynikających.
prowadzenie firmy
Napisane przez: http://sxc.hu
Zainspirowane przez: http://sxc.hu

Najważniejsze sposoby na prowadzenie spraw księgowych w przypadku niewielkich firm.

Nawet niewielka, jednoosobowa firma regularnie musi rozliczać się z urzędem skarbowym i zusem. W zależności od charakteru działalności i wybranego sposobu prowadzenia firmy mogą to być nieco różne zobowiązania, bowiem inne podatki będzie płaciła osoba która się rozlicza w formie ryczałtu, a inne jeżeli ktoś będzie się decydował na książkę przychodów - rozchodów. Jednak w każdej sytuacji te podatki i składki trzeba policzyć, i to trzeba zrobić dobrze, żeby uniknąć za jakiś czas niezbyt przyjemnego tłumaczenia się w urzędach.
Rozliczanie PIT
Napisane przez: Images Money
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Złóż formularz podatkowy bez potrzeby wychodzenia z domu

Każdy z nas musi wypełniać swój obowiązek skarbowy. Jednym z powyższych obowiązków względem urzędu skarbowego będzie konieczność złożenia deklaracji skarbowej PIT raz w roku. Czynność ta wcale nie musi okazać się karkołomna – wystarczy pamiętać o kilku czynnikach.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.