Przeznaczenie asfaltów do budowania dróg

Asfalt jest spoiwem, który podgrzany do prawidłowo wysokiej temperatury mięknie i upłynnia się, natomiast po schłodzeniu jego lepkość pogłębia się i staje się ciałem stałym. Aktualnie jest on istotnym elementem mieszanin mineralno-asfaltowych używanych do konstrukcyj powierzchni asfaltowych.


Budowanie nowoczesnych nawierzchni, trwałych i odpornych na zniszczenia, wymaga stosowania wysokiej jakości lepiszczy.


przemysł - fotos
Napisane przez: Kris Duda
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Lepiszcza takie uzyskać można przez przeróbkę asfaltów drogowych należytymi dodatkami. Asfalt drogowy (sprawdź ofertę na - bariery drogowe od producenta) używany do konstrukcji nawierzchni asfaltowych winien spełniać wymagania w dużym zakresie temperatur technologicznych i eksploatacyjnych. Ze względów technicznych i kontroli środowiska istotne jest zastosowanie do budowy powierzchni drogowych w coraz szerszym zakresie, klejów gumowo-asfaltowych. Do ich wytwórczości stosuje się miał gumowy ze zużytych opon do samochodów.


Asfalt modyfikowany polimerem pmb 45/80-65 to asfalt, którego własności reologiczne pozostały zmodyfikowane w produkcji poprzez dołożenie jednego, albo kilku polimerów organicznych. Zamysłem ich użytkowania jest poprawienie właściwości funkcjonalnych nawierzchni (super nawierzchnie na place zabaw - okazje na nawierzchnie na place zabaw) asfaltowych. Im wyżej kładziona warstwa z asfaltu, tym większy powinien być zakres plastyczności asfaltu. Są zwłaszcza zalecane do warstw ścieralnych i łączących. W użyciu do warstwy podbudowy stosuje się je do ulepszenia odporności zmęczeniowej.


Więcej tekstów

Własny dom to marzenie bardzo wielu

zanieczyszczenia
Napisane przez: Bruk-Bet®
Zainspirowane przez: Bruk-Bet®
O takim myślą ciągle zwłaszcza Ci, którzy mieszkają w domach wielorodzinnych. Oni bowiem najbardziej dobrze wiedzą, jak trudno nieraz współżyć zgodnie z sąsiadami.


dziurkacz z biura
Napisane przez: superscheeli
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Wykorzystanie asfaltów zależy od wersji ruchu i powłoki powierzchni.


Nowatorskie rozwiązania technologiczne wynikają w odpowiedzi na wzmagające się wymagania pod względem technicznym, ekonomicznym, oraz ekologicznym w zakresie budownictwa drogowego.
2020/06/26, 07:44
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.