Asfalt jako istotny komponent do konstrukcji powierzchni

Asfalt jest spoiwem, który podgrzany do należycie wysokiej temperatury mięknie i upłynnia się, natomiast po schłodzeniu jego lepkość pogłębia się i staje się ciałem stałym. Obecnie jest on kluczowym elementem mieszanin używanych do budowy nawierzchni asfaltowych.


Asfalt drogowy jest używany do okalania kruszywa i destruktu asfaltowego i użytkowany głównie w konstrukcji i utrzymaniu powierzchni drogowych - umożliwiają wytwórczość i wbudowanie mieszanek mineralno-asfaltowych w techniki na ciepło, bez przymusu stosowania dodatków.

Zgromadziliśmy tutaj ciekawe informacje, zatem jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś dodatkowego obejrzyj więcej tutaj (https://widlak-serwis.pl/serwis-wozkow-widlowych-raciborz.html) naszych stron.

Surowcem wyjściowym do produkcji asfaltów jest resztka próżniowa (sprawdź mega ofertę technika próżniowa), zdobywana w czasie przeróbki ropy naftowej. W mieszance mineralno-asfaltowej używanej do konstrukcji powierzchni drogowej asfalt pełni funkcję spoiwa. W mieszance można wyodrębnić obok asfaltu, stosownie zestawione mieszanki mineralne, tworzące się z mączki wapiennej, piachu i grysów. Nawierzchnia drogowa jest to pokład, czy też skład powłok, scalonych ze sobą, które służą do przejmowania i rozkładania obciążeń od ruchu na podłoże i gwarantujących dogodne warunki ruchu.


Więcej tekstów

Drgania maszyn jako zagrożenie dla elementów konstrukcyjnych budowli

wibroizolatory
Napisane przez: iStock
Zainspirowane przez: T.S.H. POLMAR
Wszelkie sprzęty i maszyny są źródłem drgań. Wibracje przenoszą się na obiekty i ich otoczenie, przez co stanowią zagrożenie dla elementów konstrukcyjnych budynków, oddziałują niekorzystnie na pracę innych sprzętów, także są potencjalnym zagrożeniem dla zdrowia osób.


leki w aptece
Napisane przez: Random Retail
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Zależnie od typu asfaltu i warunków obciążenia asfalt drogowy może znajdować się w trzech głównych formach, kleistym, lepkosprężystym i giętkim - . Wraz ze zmianą temperatury i okresu obciążenia przekształca się przede wszystkim spoistość asfaltu.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.